Hopp til hovedinnhold
Arrangement, september 2026

Seminar: Sånn automatiserer vi prosjektarbeid i Microsoft 365 med Frend Meta

Om arrangementet

Etter å ha implementert Frend Meta hos Baneservice, Anlegg Øst Entreprenør og CICERO, viser vi hvordan prosjekttunge bedrifter får raske prosjektoppstarter, kontroll på tilgangsstyring og arkivering i Microsoft 365.

Praktisk info

  • Tid og dato: 30. september 2026, 09:00 - 11:00
  • Sted: Fysisk hos Frend i St. Olavs gate 27
  • 🌯 Etterfulgt av lunsj

Fyll ut skjema for å melde interesse

Ved å sende inn skjemaet samtykker du til at Frend Digital AS behandler dine personopplysninger.

Kom på seminar

Hos de fleste prosjekttunge bedrifter som bruker Microsoft 365 ser vi ofte at de sliter med:

  • Mapper, kanaler og tilganger som settes opp for hånd hver gang et nytt prosjekt eller tilbud starter
  • Uklar tilgangsstyring. Det er vanskelig å vite hvem som har tilgang til hva på tvers av team og underleverandører
  • Kaos i SharePoint og Teams som gjør det vanskelig å finne igjen dokumenter fra tidligere prosjekter

Vi løser alle disse problemene med Frend Meta, som er en applikasjon vi har bygget i Microsoft Power Platform. Med Frend Meta får du riktig mappestruktur, metadata og tilganger automatisk hver gang et prosjekt eller tilbud opprettes.

Meld deg på seminar og se hvordan Frend Meta gir dere full kontroll med prosjekter med oppstarter på minutter, i stedet for dager.

Meld interesse

Passer for: Ledere i prosjekttunge bedrifter, gjerne med mange underleverandører, avdelinger og team (CDO/CTO, prosjektdirektører og forretningsutviklere).

Utvalgte Frend Meta kunder

Ocean Yield logo
En av de store fordelene gjennom Frend Meta er at vi får metadata på dokumentene, som gjør at vi kan bruke dem videre til AI.
Portrett av Bjørn Bjune, mann med mørkt hår, skjegg og runde briller, iført mørk dressjakke og hvit skjorte
Bjørn BjuneDirektør for Produkt og Utvikling i Baneservice

Agenda

1. Hvorfor Frend Meta?

Kristoffer Skar viser mulighetene, fordelene og de typiske bruksområdene med Frend Meta.

2. Casegjennomgang

Tre eksempler på prosjekttunge bedrifter som har lykkes med Frend Meta (Baneservice, Anlegg Øst Entreprenør og CICERO).

3. Bli “AI-ready”

Metadataen Frend Meta genererer automatisk er den samme grunnmuren Copilot og fremtidige AI-agenter trenger for å fungere optimalt.

Frend Meta
powerplatform_scalable.svg
PowerAutomateNY
powerapps_scalable.svg

Seminar hos Frend

Involverte personer

Meld interesse