Tidligere i mars satte vi kursen mot New York for Intapp Amplify, Intapps årlige partnerforum. Her samles teknologipartnere fra hele verden for å diskutere hvordan AI og nye plattformer kan forbedre arbeidshverdagen i legal- og professional services.
I løpet av turen møtte vi også flere fra Intapp, delte erfaringer og diskuterte hvordan nye løsninger utvikles for bransjen. Her er de tre viktigste innsiktene vi tar med oss videre:
1. 2026 er agentenes år
Agentene kan resonnere, ta beslutninger og utføre komplekse oppgaver på tvers av systemer. Her er det viktig å overholde krav til sikkerhet, compliance og konfidensialitet.
2. Kvalitet trumfer alt
Konkurransefortrinnet er ikke hvilke AI-produkter som brukes, men kvaliteten på firmaets agenter og kvaliteten på data.
3. Færre flater med agenter
SaaS og skyplattformer blir systemer agenter tar i bruk. Mennesker vil forholde seg til agenter som gir færre flater i hverdagen.
Lansering av Intapp Celeste
Hovedtema på årets konferanse var agentisk AI og betydning det kan ha for bransjen. Under konferansen lanserte Intapp Celeste, en agentisk AI-plattform med agenter for alt fra salg og kundeonboarding til konfliktsøk, timeføring og analyse. Celeste gir innsikt i hva firmaet bør bruke tid på istedenfor å manuelt lete gjennom systemer og Power BI rapporter.
Les mer om Intapp Celeste her
Hva betyr dette for våre kunder?
Vi har en klar ambisjon om å være bransjens beste AI og digitaliseringspartner. Gjennom partnerskapet med Intapp hjelper vi kunder i legal- og professional services med å ta i bruk løsninger bygget på Azure og Microsoft 365. Resultatet er en mer helhetlig digital arbeidshverdag der systemer, data og prosesser kobles sammen gjennom sikker AI og automatisering.
Lær mer om vårt samarbeid med Intapp her
Bryn Aarflot sparer tid og øker presisjonen med AI-assistenter fra Frend. Nå kan advokatene bruke mindre tid på repetitive oppgaver og fokusere mer på strategiske oppgaver, og ikke minst på kundene.
Ny Manager for Professional Services
Turen til New York ble også en pangstart for vår nye kollega Ilse Nilsen, som nylig begynte i Frend som Manager og fagansvarlig for Professional Services.
Ilse kommer fra Metier, hvor hun gjennom seks år har jobbet som konsulent og blant annet hjulpet aktører som Hydro og Tietoevery med digitalisering og å ta i bruk ny teknologi i prosjektleveranser. I Frend skal Ilse lede vårt team innen Professional Services og bidra til å utvikle vår satsning på legal tech og AI.
Vi ønsker Ilse hjertelig velkommen til oss, og gleder oss til fortsettelsen!